Produkty značky Mammut

Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru výrobků pro Outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před více než 140 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu.

Tabulky velikostí

Mammut Sports Group AG


Švýcarská firma Mammut Sports Group AG je dnes na mezinárodní scéně jednou z nejznámějších firem v oboru výrobků pro Outdoor. Základní kámen tomuto úspěchu položil před více než 140 lety mladý výrobce lan z Lenzburgu.


Ruční výroba lan


Kaspar Tanner založil v roce 1862 malou manufakturu na výrobu lan. Bylo to v Dintikonu u Lenzburgu. V roce 1878 přesídlil tento mladík do Lenzburgu, který se tak na dalších, více než 100 let stal sídlem firmy (až do přestěhování firmy do Seonu v roce 1992). V roce 1897 převzal firmu tehdy 22 letý syn Oscar, který výrazně zvýšil produkci a tím i zisky.


Výroba pro sportovní účely


Před 2. světovou válkou bylo „lanařství" stále sezónní záležitostí a také z materiálů, které nebyly vhodné pro sportovní účely. Během války rozšířila firma sortiment o lana z nových materiálů, jako byla Juta, Manila a Sisal. Tato lana již využívala armáda pro horské myslivce, ale i horolezci na skalách i na alpských tůrách. A konečně po válce se objevila první horolezecká lana ze syntetických vláken, stejně tak jako lana pro plachtaře a sítě pro ostatní sporty. Celý obor výroby lan se nacházel na prudkém vzestupu, přicházely nové technologie. Koncem 40. let se ručně vyráběla jen asi 1/5 produkce. I přes růst podílu techniky přijímala firma další pracovníky, takže z rodinného podniku byla v roce 1944 firma o 53 zaměstnancích.


Modernizace


Díky nárůstu prodeje a to i do zahraničí musela firma Seilerwarenfabrik AG investovat a přestěhovat se do nových, modernějších a větších prostor. Stalo se tak celkem ve třech etapách a konečně v roce 1952 se začalo vyrábět ve zvětšených a zmodernizovaných prostorech v Lenzburgu.


100leté výročí


V roce 1962 slavila Seilerwarenfabrik AG 100 leté výročí svého založení. Ve srovnání s rokem 1936 vzrostl její obrat 30x a z malé manufaktury vyrostl moderní podnik zastávající ve svém oboru významnou pozici. Uprostřed 60.let se spojením několika firem jako např. Bindfadenfabrik Ernst, Schweizerische Leinenindustrie AG a dalších vytvořilo malé impérium, které až do konce tohoto desetiletí zůstalo tajemstvím. V r.1968 vystoupily firmy poprvé pod společným názvem Arova Management Services AG a Seilerwarenfabrik AG se přejmenovala na Arova Lenzburg AG. V tom samém roce převzala firma výrobce úvazů, firmu Walter Schwarzenbach AG s moderní výrobnou popruhů, jako druhý výrobní pilíř.


Inovace


Uvedení nových, inovativních produktů na trh: Lana Duodess a oblečení z GORE-TEXu v roce 1971 zesílil vývoj produktů pro volný čas a v r. 1973 bylo vytvořeno nové oddělení „Sport & Freizeit", zabývající se nejen lany, ale i spacáky, oblečením a stany, vše pro sportovní účely. V polovině 70. let prezentuje Mammut řadu nových produktů, z nichž mnohé se staly revolučními iniciátory ve svém oboru: 1976 to bylo první Duodess lano (lano pleteno od ½ s jiným designem, kdy je přesně určena půlka). O 2 roky později přichází pak na trh první bunda a kalhoty (Altitude) z absolutně nového materiálu GORE-TEX.


Expanze


V 70.letech vyrábí Arova-Lenzbrug AG nejlepší a nejznámější lana na trhu a to i pro takové trhy jako je Amerika, Japonsko a Anglie. V roce 1977 prodává Arova Lenzbrug AG mimo lan i produkty nepocházející jen z vlastní výroby, ale i batohy, lezecké boty, mačky, karabiny, nebo cepíny, vyráběné u takových firem,jakými jsou např. Millet, Petzl, Charlet Moser nebo Salewa.


Sportovní výroba


Počátky výroby produktů pod značkou Mammut Nové výrobní postupy, inovativní vývoj a produkty jedinečné kvality, to byly důvody,které Arova-Lenzburg AG udělaly jméno na mezinárodní lezecké scéně. Velký počet horolezců začal produkty s názvem Mammut vyhledávat, tyto je provázely na extrémních akcích jak ve skalách, tak i v horách. Tak padlo rozhodnutí větší koncentrace na značku a tím se i oddělit od dosavadních dodavatelů materiálu. V roce 1981 prezentuje tak firma poprvé svou vlastní „Mammut kolekci" vč. oblečení a spacáků a do roku 1984 se rozšířila o turistické bundy, lezecké kalhoty a fleece bundy. V polovině 80.let vyvíjí Mammut společně se švýcarskými textilními specialisty Schoeller, materiál, který dnes prožívá svůj 2. boom. Tůry bez oblečení, a především bez kalhot ze Schoelleru si dnešní návštěvníci Alp umí jen těžko představit.


Mammut


Jméno Mammut se objevilo v r. 1955, jako jméno sportovního lana MAMMUT - Everest, které se rychle etablovalo jako hlavní položka obratu (lano silné jak mamut!). 1. ledna 1984 došlo k přejmenování Arova Lenzburg AG na Arova-Mammut AG. Došlo tak k přenesení názvu produktů na název firmy.


Mammut Extreme


V roce 1990 uvedl Mammut na trh poprvé sérii „Mammut Extreme", která se díky svému jedinečnému zpracování, použitým materiálům a barevnou kombinací modrá/oranžová zasloužila o další vzrůst zájmu o značku.


Ajungilak


Od roku 2001 patří Mammutu také norský specialista na spacáky, firma Ajungilak. Ta byla založena roku 1855 jako firma na výrobu dek. A od roku 1997 se koncentruje výhradně na produkci pro Outdoor.


Toko a Raichle


V rámci další expanze bere Mammut AG k 1.květnu 2003 pod svá křídla jednoho z nejznámějších výrobců vosků a ošetřovacích prostředků, firmu TOKO se sídlem ve švýcarském Altstätten, která je již od r. 1993 ve vlastnictví Conzzeta Holding. Oddělení prodeje,logistiky a komunikace se stěhuje do Seonu. A konečně v dubnu 2003 přebírá Mammut renomovaného výrobce horolezecké a trekking obuvi Raichle . Tato firma, sídlící původně v Kreuzlingen / CH koupila v roce 1995 rakouský Kneissl a Friends. Převzetím Mammutem se Raichle vrací zpět do Švýcarska. Frauenfeld / CH je dnes ještě stále sídlem výrobního managementu a vývoje. Logistika, prodej, a komunikace se dějí již ze Seonu. Současně s převzetím TOKO a Raichle dochází k přejmenování Mammut AG na Mammut Sports Group AG. Je to odklon od tématu jedné značky ke strategii podnikání se čtyřmi silnými značkami Mammut, Ajungilak, Raichle a Toko. Je to obrovská výhoda, kdy je zákazníkovi z jednoho zdroje nabízeno více kvalitních outdoorových značek, tím odpadají mnohé náklady spojené s komunikací a logistkou.


MateriályGORE-TEX® Performance Shell®


Je navržen tak, aby zajišťoval co možná největší pohodlí, a přitom byl trvale nepromokavý a prodyšný. Výrobky z materiálu GORE-TEX® Performance Shell® jsou ideální při nejrůznějších sportovních aktivitách v přírodě. Turistika, zimní sporty, vodácké sporty, cyklistika, běh, cestování, volný čas... Všude tam, kde chcete zůstat v suchu a teple. Je velmi pohodlný a výborně se nosí.


GORE-TEX® Paclite Shell®


Ideální pro turistiku, cyklistiku, běh a jiné sporty, kdy potřebujete ušetřit hmotnost a prostor. GORE-TEX® Paclite Shell® je vyroben z nejlehčích a nejlépe sbalitelných textilií. Kombinuje mimořádnou prodyšnost, trvalou nepromokavost a větruodolnost s minimální hmotností a malým objemem po sbalení. Není zapotřebí podšívka, a proto jsou oděvy vyrobené z materiálu GORE-TEX® Paclite Shell® lehčí a po sbalení zabírají méně prostoru než jakékoli jiné oblečení s membránou GORE-TEX®. Trvale nepromokavý a extrémně prodyšný. Lehký, sbalitelný, univerzální.


GORE-TEX® Pro Shell®


Materiál GORE-TEX® Pro Shell® je ideální pro profesionální použití v extrémně náročných podmínkách. Vyznačuje se mimořádnou odolností a životností. Vyroben z těch nejodolnějších, nejprodyšnějších, trvale nepromokavých a větruodolných textilií. Splňuje požadavky outdoorových profesionálů i sportovních nadšenců. Navržen pro použití v náročných a extrémních podmínkách. Mimořádně odolný, vysoce prodyšný, trvale nepromokavý a větruodolný.


GORE-TEX® Soft Shell®


Materiál GORE-TEX® Soft Shell® je vyroben z jemných a teplých textilií. Díky speciální konstrukci výrobků GORE-TEX® Soft Shell® nepotřebujete tolik vrstev, takže za chladného počasí se můžete lépe a svobodněji pohybovat. Ideální materiál pro lyžařskou bundu a kalhoty.


schoeller® c_change®


V závislosti na vaší sportovní aktivitě se vaše tělo více čí méně zahřívá a potí. Membrána schoeller® c_change® reaguje právě na tyto změny teplot. Membrána si bere za vzor přírodu. Jako šiška se membrána otevírá, když se zvýší vlhkost a teplota,. Pokud teplota a vlhkost klesnou, membrána se opět uzavře. Díky této unikátní vlastnosti membrána c_change zajišťuje ideální klima a komfort. Membrána c_change je vysoce prodyšná a zároveň absolutně větru a vodě odolná. Ideální na veškeré outdoorové aktivity. Oblečení z tohoto materiálu jistě potěší všechny milovníky hor, turisty, skialpinisty, lezce...


zobrazit více
na stránku
Zobrazují se 1 – 20 z 163 položek
Zobrazují se 1 – 20 z 163 položek